Arkonka w Szczecinie

Szczecin to duże miasto popularne wśród turystów nie tylko z Polski, ale i zagranicy. Przyciąga urlopowiczów niczym magnes szerokim wachlarzem atrakcji, pięknymi budynkami. Spośród ogromnej liczby zabytków jakie znajdują się w okolicy, znaczną przewagę liczbową stanowią coraz to nowsze i wielofunkcyjne atrakcje dla mieszkańców i turystów. Miasto rozwija się w sposób błyskawiczny. Duża ilość komfortowych noclegów w Szczecinie daje możliwość pobytu wszystkim tym, którzy marzą o wypoczynku w tym miejscu. Ciekawe położenie miasta ze względu na dostęp do rzeki Odry oraz do jeziora Dąbie czyni go klimatyczną miejscowością kojarzoną z Wenecją.

Szczecin mieści się blisko Wybrzeża Bałtyckiego oraz graniczy z Niemcami, co podwaja jego turystyczną atrakcyjność. W tym mieście nie ma miejsca na nudę. Poczynając od wielości atrakcji wodnych, do zabytków, parków rozrywki i innych ciekawych miejsc, każdy turysta z pewnością wybierze coś dla siebie. Dla rodzin z dziećmi w upalne dni świetnym pomysłem na spędzenie czasu będzie wizyta w kąpielisku Arkonka. Kompleks basenowo-rekreacyjny składa się z czterech basenów. Dostosowana do dzieci głębokość wody oraz liczne atrakcje sprawią, że maluchy nie będą chciały zakończyć zabawy w tym miejscu. Dla dorosłych natomiast jest przygotowany basen olimpijski, którego głębokość sięga 180 cm. Na terenie ośrodka znajdują się również miejsca przeznaczone na relaks, gdzie pod okiem profesjonalisty można poddać się kuracji masażu całego ciała. Niezawodną i od lat najpopularniejszą atrakcją kompleksu są zdecydowanie trzy zjeżdżalnie: falowana, rodzinna i kamikadze. Dla miłośników sportów powstały tu również korty do tenisa, badmintona, boiska do siatkówki, skatepark, lodowisko oraz sztuczna plaża. O bezpieczeństwo dba kadra wykwalifikowanych ratowników, którzy bacznie obserwują i reagują na zagrożenia.

Jedna myśl na temat “Arkonka w Szczecinie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>