Atrakcje w Augustowie aż zakręci się w głowie

W Augustowie zawsze znajdą się wydarzenia kulturalne, które mają na celu przyciągnąć jak największą liczbę zwiedzających. Pierwszym z nich jest wystawa malarstwa olejnego Marii Ryszkiewicz – „Pejzaże i krajobrazy”. Są to głownie obrazy olejne, które przedstawiają piękne krajobrazy Augustowa i okolic. Artystka maluje swoje prace już od dwudziestu trzech lat, a jej prace cieszą się uznaniem nie tylko w Polsce, ale też w Australii, USA czy Francji.

Drugą wystawą jest wernisaż fotograficzny „Infrared”, na którym przedstawione są wspaniałe fotografie. Ukazane są na nich między innymi: barwne zestawienia kolorystyczne, refleksy, odbicia budynków czy drzew w wodzie. Prace mają za zadanie przedstawić szczegóły, które na pierwszy rzut oka są dla każdego niewidoczne.

Kolejną imprezą kulturalną są „Targi Agroturystyczne”. Można na nich kupić regionalne smakołyki oraz wyroby rękodzieła, takie jak: kosze wiklinowe, ceramika, chodniczki tkane czy haftowane serwetki. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Warto również wybrać się na wystawę „Śladami zapomnianego Podlasia”. Przedstawia ona piękno zabytków oraz bogactwo kulturowe Podlasia. Znajdują się tu fotografie, na których zostały uwiecznione drewniane obiekty sakralne, kapliczki oraz tradycyjne zabudowania wiejskie.

Po tak atrakcyjnym dniu pełnym wrażeń, warto udać się na zasłużony nocleg w Augustowie (meteor-turystyka.pl). Baza noclegowa tego miasta jest bardzo rozwinięta, więc jest z czego wybierać. Fajną propozycją jest: „Gościniec Rospuda”. Oferuje on swoim gościom czternaście pokoi. Każdy z nich posiada balkon, bezpłatne WiFi oraz telewizor z płaskim ekranem, aneks kuchenny z mikrofalówką i lodówką. Jest też oczywiście łazienka z prysznicem i kompletem ręczników. Przed budynkiem znajduje się ogród ze sprzętem do grillowania i miejscem na ognisko. Można korzystać z bezpłatnego, prywatnego parkingu. W gościńcu nie zapomniano również o najmłodszych. Jest dla nich przygotowany kącik zabaw oraz plac zabaw ze zjeżdżalnią i huśtawkami. Zwierzęta domowe nie są tu niestety akceptowane. Okolica jest bardzo cicha, zielona i spokojna. Nieopodal możemy wypożyczyć rowery, kajaki czy wędki i miło spędzić czas w gronie rodziny lub przyjaciół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>