Chłopy – Bałtyk, plaża i atrakcje

Chłopy to nadmorska wieś letniskowa, położona w województwie zachodniopomorskim w powiecie koszalińskim. Mimo iż miejscowość liczy około dwustu mieszkańców, w okresie wakacyjnym liczba turystów jest znacznie od niej większa. Wioska była bardzo często wykorzystywana do kręcenia różnych filmów i robienia zdjęć, jak chociażby Oda do radości i Miłość na wybiegu. Chłopy zyskały popularność wśród wczasowiczów nie tylko dzięki oryginalnej nazwie, ale przede wszystkim ze względu na bezpośredni kontakt z morzem. Na turystów czekają szerokie, piaszczyste i zadbane plaże, które spokojnie pomieszczą i zadowolą gości. Nie muszą się oni martwić o nadmierne zatłoczenie, hałas i brak odrobiny prywatności.

Oprócz możliwości wylegiwania się na plaży w promieniach słońca przy szumie fal, turyści mogą liczyć na inne typowe morskie atrakcje. Chłopy to typowa wieś rybacka, całkowicie wpisana na listę zabytkową. Przebywający tutaj goście mogą oglądać rybaków przy pracy, a nawet wypłynąć razem z nimi na połów na morze. To niebywała trakcja, aby przyjrzeć się temu zajęciu, zobaczyć jej zalety, ale także wady. Złowioną rybkę można oczywiście skosztować w miejscowych restauracjach lub smażalniach, albo samemu przyrządzić. Chłopy znajdują się w spokojnej i atrakcyjnej okolicy, co stwarza doskonałe warunki na rowerowe wycieczki. W odległości czterech kilometrów od wioski w miejscowości Dobrzyca, w pobliżu Sarbinowa znajdują się piękne, tematyczne ogrody. Ich powierzchnia wynosi aż cztery hektary. Znajdziemy tutaj place rzymskie, szwajcarskie, angielski, wiszące ogrody i wiele, wiele innych. To urocze i pachnące miejsce warto zobaczyć.

Jadąc ścieżkami, prowadzącymi w lasach i nad wybrzeżem prowadzą turystów do kolejnej niewielkiej, lecz malowniczej wioski – Gąski, gdzie znajduje się zabytkowa, dziewiętnastowieczna latarnia morska. Mnóstwo rekreacji, sportu i rozrywki czeka nas w takich kurortach jak Mielno i Unieście. To znacznie bardziej popularne miejscowości turystyczne, w których znajdziemy dyskoteki, całonocne kluby, restauracje, sklepy z pamiątkami i wypożyczalnie sprzętu wodnego. Jednak turyści nie mogą tutaj liczyć na taki spokój i relaks jaki panuje w Chłopach. Baza noclegowa w Chłopach nie jest ekskluzywna, ale dzięki temu nie obciąży nadmiernie domowego budżetu. Najmniej zapłacimy za komfortowy wypoczynek w domkach letniskowych. Jednym z takich ośrodków są Domki Laguna, oferujące przytulne, drewniane pokoje. Chatkę można zarezerwować już od 150 zł. Jednak w Chłopach znajdziemy także luksusowe ośrodki turystyczne, takie jak Villa Astoria. Oferuje darmowy Internet, solarium, fitness, a także codziennie muzykę na żywo. Chłopy to idealne miejsce na spokojny odpoczynek nad polskim wybrzeżem. Jeżeli liczy się dla Ciebie relaks i rekreacja wybierz to miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>