Czas na wczasy w Ostrowie

Wróciła moda na wypoczynek w Polsce. Przez kilkanaście lat Polacy ochoczo decydowali się na wakacje poza granicami kraju – totalnym hitem były kierunki takie jak Egipt, Tunezja i Turcja, do łask wróciła też Bułgaria. Obecna sytuacja na świecie nieco zweryfikowała te preferencje – ludzie bardziej rozsądni przestali ulegać pokusom na dość tanie zagraniczne wakacje, bezpieczeństwo swoje i własnej rodziny okazało się dobrem nadrzędnym. Zagrożenie terrorystyczne występuje nie tylko w najpopularniejszych letnich, dość egzotycznych kierunkach, ale i w Europie – terroryści w sposób szczególny upodobali sobie Francję. Ich działania są bezwzględne – pojawiają się tam, gdzie są spore skupiska ludności. Polska – na szczęście – nie jest krajem, w którym występują zamachy terrorystyczne, co daje 100% bezpieczeństwo wypoczynku. Wypoczynek w Polsce coraz droższy?

Przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego prognozowano, że wypoczynek w modnych kurortach zdrożeje o 15%. W praktyce nie można tego jednoznacznie potwierdzić, gdyż ceny są uzależnione od mody na miejscowość, komfortu pobytu i wybranych opcji dodatkowych. Każda "miejscówka" przygotowuje swoją ofertę pobytową – owszem, zakwaterowanie w hotelu czy w luksusowym pensjonacie może wydawać się kosztowne, ale na taki pobyt decydują się zazwyczaj osoby, które mają swobodę w dysponowaniu swoimi środkami finansowymi i nie mają przymusu oszczędzania.

Dla osób, które poszukują ekonomicznych rozwiązań, a jednocześnie nie mają potrzeby przebywania w topowym kurorcie, bardzo fajną propozycją wakacyjną jest Ostrowo (wikipedia.org/wiki/Ostrowo). Wieś ta leży w województwie pomorskim, przynależy go powiatu puckiego i gminy Władysławowo – niegdyś była oddaloną częścią tego miasta. Obecnie jest uznawana za oazę ciszy i spokoju – przy czym lokalizacja pozwala na swobodne wypady do sąsiadujących modnych miejscowości. Pobyt nie jest tutaj drogi, ceny nie wzrastają w szczycie sezonu, a pod koniec jego trwania można nawet negocjować warunki pobytu. Noclegi w Ostrowie to dobra propozycja dla dużych rodzin, którym zależy na tym by wypocząć w fajnej miejscowości, a jednocześnie nie wydać zbyt wiele pieniędzy na wakacje. Baza noclegowa (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,ostrowo,0.html) wzbudza coraz większe zainteresowanie, zwłaszcza wśród osób, którym nie przeszkadza fakt, że do plaży jest dystans jednego kilometra, który trzeba pokonać pieszo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>