Czas na wczasy w Ostrowie

Wróciła moda na wypoczynek w Polsce. Przez kilkanaście lat Polacy ochoczo decydowali się na wakacje poza granicami kraju – totalnym hitem były kierunki takie jak Egipt, Tunezja i Turcja, do łask wróciła też Bułgaria. Obecna sytuacja na świecie nieco zweryfikowała te preferencje – ludzie bardziej rozsądni przestali ulegać pokusom na dość tanie zagraniczne wakacje, bezpieczeństwo swoje i własnej rodziny okazało się dobrem nadrzędnym. Zagrożenie terrorystyczne występuje nie tylko w najpopularniejszych letnich, dość egzotycznych kierunkach, ale i w Europie – terroryści w sposób szczególny upodobali sobie Francję. Ich działania są bezwzględne – pojawiają się tam, gdzie są spore skupiska ludności. Polska – na szczęście – nie jest krajem, w którym występują zamachy terrorystyczne, co daje 100% bezpieczeństwo wypoczynku. Wypoczynek w Polsce coraz droższy?

Przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego prognozowano, że wypoczynek w modnych kurortach zdrożeje o 15%. W praktyce nie można tego jednoznacznie potwierdzić, gdyż ceny są uzależnione od mody na miejscowość, komfortu pobytu i wybranych opcji dodatkowych. Każda „miejscówka” przygotowuje swoją ofertę pobytową – owszem, zakwaterowanie w hotelu czy w luksusowym pensjonacie może wydawać się kosztowne, ale na taki pobyt decydują się zazwyczaj osoby, które mają swobodę w dysponowaniu swoimi środkami finansowymi i nie mają przymusu oszczędzania.

Dla osób, które poszukują ekonomicznych rozwiązań, a jednocześnie nie mają potrzeby przebywania w topowym kurorcie, bardzo fajną propozycją wakacyjną jest Ostrowo (wikipedia.org/wiki/Ostrowo). Wieś ta leży w województwie pomorskim, przynależy go powiatu puckiego i gminy Władysławowo – niegdyś była oddaloną częścią tego miasta. Obecnie jest uznawana za oazę ciszy i spokoju – przy czym lokalizacja pozwala na swobodne wypady do sąsiadujących modnych miejscowości. Pobyt nie jest tutaj drogi, ceny nie wzrastają w szczycie sezonu, a pod koniec jego trwania można nawet negocjować warunki pobytu. Noclegi w Ostrowie to dobra propozycja dla dużych rodzin, którym zależy na tym by wypocząć w fajnej miejscowości, a jednocześnie nie wydać zbyt wiele pieniędzy na wakacje. Baza noclegowa () wzbudza coraz większe zainteresowanie, zwłaszcza wśród osób, którym nie przeszkadza fakt, że do plaży jest dystans jednego kilometra, który trzeba pokonać pieszo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>