Dźwięk i melodia to atrakcja Opola

Jakie jest pierwsze skojarzenie ze stolicą województwa opolskiego? Na myśl natychmiast przychodzi jedno z najważniejszych w Polsce muzycznych wydarzeń: Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej, związany z miastem od lat 60. Pojawia się także wspomnienie o nieistniejącym już, acz bliskim każdej rodzinie programie “Od przedszkola do Opola”, w którym młodzi, uzdolnieni wokaliści mieli szansę zaprezentować swój talent.

Dźwięk i melodia to wielka atrakcja, przyciągająca tutaj każdego roku coraz większą liczbę turystów. Jeden z najbardziej znanych symboli muzycznego Opola (wyszukaj -> https://pl-pl.facebook.com/MiastoOpole/) to Amfiteatr Tysiąclecia, sławny między innymi z emisji “Superjedynek”. Każdy choć raz zobaczył tę budowlę z jej nieodłącznym elementem, Wieżą Piastowską, w tle. To w tym miejscu odbywa się co roku Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej, na którym wybiera się najbardziej uznanych wykonawców i nagradza ich osiągnięcia. Miasto jest w tym czasie przepełnione celebrytami – można ich spotkać w pobliskich restauracjach, kawiarniach, czy na ulicy, zwiedzających okolicę. To idealna okazja, by upolować autograf od swojego idola, lub mieć okazję do rozmowy. Koncerty trwają zawsze trzy dni, pomiędzy którymi bardzo wskazany jest odpoczynek.

Nocleg w Opolu może okazać się bardzo atrakcyjny – niektóre hotele znajdują się tuż obok Amfiteatru (wyszukaj -> ). Należy pamiętać, że na scenie odbywa się także szereg innych ciekawych wydarzeń, między innymi koncerty lubianych zespołów, noce kabaretowe, pokazy filmów czy zajęcia sportowe. Festiwal to jednak nie jedyna wizytówka, której Opole zawdzięcza tytuł stolicy polskiej piosenki. Swoje “trzy grosze” dorzuca także opolska Filharmonia, w której mamy między innymi “Gaude Mater Polonia Wincenty z Kielczy in memorian”. To ważne wydarzenie na którym uczestnicy mają okazję przeżyć muzyczną przygodę wsłuchując się w utwory powstałe na przestrzeni tysiąca lat.

Od niedawna w filharmonii funkcjonuje także klub muzyczny, w którym swój talent mają okazję pokazać dopiero zaczynający swoją karierę, uzdolnieni muzycy. Miasto przykuwa także swoją uwagę w skali międzynarodowej. Dotyczy to muzycznego wydarzenia “Drum Fest”, czyli Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego. Oprócz konkursów wyłaniających najzdolniejszych muzyków, program festiwalu przepełniony jest występami artystów z całego świata, pokazami oraz innymi, licznymi atrakcjami. Przyczyna przyjazdu do tego miejsca nie musi koniecznie łączyć się z muzyką – możesz być jednak pewny, że będzie Ci ona towarzyszyła na każdym kroku, czy to przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, filharmonię, teatr czy inne atrakcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>