Jak aktywnie wypocząć w Tyliczu?

Turyści, którzy preferują aktywną formę wypoczynku, każdego roku licznie przybywają do Tylicza (info). To tutaj można poznać uroki Nowosądecczyzny, docenić jej świetnie zachowaną przyrodę i przepiękne krajobrazy. To właśnie przez Tylicz przebiegają liczne piesze górskie szlaki turystyczne, a także szlaki rowerowe. Latem możemy właśnie na wędrówkach i jeździe na rowerze spędzić swój wolny czas, natomiast gdy nadejdzie pora zimowa, Tylicz staje się wspaniałym miejscem do uprawiania sportów zimowych, na świetnie do tego celu przygotowanym stoku narciarskim, gdzie znajduje się również wyciąg krzesełkowy. Tylicz to jednak nie tylko i wyłącznie sport. Do aktywnego wypoczynku w tej malowniczej miejscowości warto dopisać jeszcze zwiedzanie. A rzeczywiście jest co zwiedzać w okolicy. Przede wszystkim warte uwagi są malutkie wulkaniczne źródełka zwane mofetami. Jest to ogromna atrakcja turystyczna odwiedzana przez ogromne ilości turystów każdego roku. Jest ona zlokalizowana w tylickiej osadzie turystycznej nazwanej „Domki w lesie”.

Mofeta to jednak nie wszystko co warto w Tyliczu zobaczyć. Znajduje się tutaj przepiękna cerkiew św. Kosmy i Damiana, której powstanie datowane jest na XVI wiek. Jak najbardziej warto ją zobaczyć, ponieważ jest to już wiekowa i zabytkowa budowla. Jest ona cerkwią łemkowską, która aktualnie wykorzystywana jest jako kościół rzymskokatolicki. Z ciekawostek warto zaznaczyć, że na pobliskim cmentarzu znajduje się wiele starych grobów należących do łemkowskich mieszkańców wsi. Wielu z nich zginęło podczas II Wojny Światowej, inni natomiast zostali przymusowo wysiedleni w latach powojennych. Tylicz to niezwykłe miejsce. Ta niewielka miejscowość jest w stanie naprawdę wiele turystom zaoferować. Przytulna baza wypoczynkowa (info)  również zachęca do tego, aby odwiedzić Tylicz i zostać tutaj na dłużej. W Tyliczu nie znajdziemy wielkich hoteli, czy ogromnych kurortów wypoczynkowych. Noclegi w Tyliczu oferowane są głównie przez gospodarstwa agroturystyczne i pensjonaty. Ich usługi są jednak na bardzo wysokim poziomie i praktycznie w większości przypadków nie można się do niczego przyczepić. Jeśli można z czegoś być niezadowolonym to tylko z tego, że w końcu trzeba niestety z Tylicza wyjechać, a jest to naprawdę wspaniała miejscowość, którą każdy powinien odwiedzić. Szczególnie jednak ta cześć turystów, która ceni sobie aktywny wypoczynek na łonie natury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>