Kąty Rybackie i ich atrakcje

Kąty Rybackie to niewielka wioska w województwie pomorskim, w powiecie nowodworskim, w gminie Sztutowo. Pierwotnie funkcjonowała jako osada rybacka, dzisiaj przekształcona w miejscowość wypoczynkowo-turystyczną z dużą ilością domów wczasowych i atrakcji turystycznych jakimi może się pochwalić. Dodatkowym atutem miejscowości jest fakt położenia w pobliżu niewielkich miast: Krynica Morska, oraz Sztutowo, w których znajduje się bardzo dużo atrakcji jak na przykład minigolf, czy latarnia morska.

Miejscowość jest z jednej strony zajęta dużym lasem, oraz oblana Zalewem Wiślanym, z drugiej zaś strony oblewa ją Morze Bałtyckie co stwarza możliwości uprawiania rozmaitych sportów wodnych, jak najpopularniejsze w całym regionie żeglarstwo. Nie posiada praktycznie żadnych wartościowych zabytków, za to posiada kilka bardzo ciekawych i zaskakujących obiektów, jak największy w Europie Rezerwat Ornitologiczny (zajmujący się ochroną zagrożonego wyginięciem ptaka – kormorana czarnego), kościół p. w. św. Marka, stylizowany w sposób wyjątkowy (zawiera elementy prawdziwych pojazdów wodnych, a swoim wyglądem i ogólnym klimatem na pierwszy rzut oka przypomina, że jest się na pomorskiej osadzie rybackiej), czy Muzeum Zalewu Wiślanego, ukazujące sprzęt rybacki, oryginalne warsztaty szkutnicze, oraz życie i pracę rybaków w zamierzchłych czasach.

Pierwsze wzmianki pojawiły się już w XVII wieku, więc miejscowość jest stosunkowo wiekowa. Utrzymuje się głównie z turystyki, gdyż w pobliżu nie działa żadna gałąź przemysłu, a cała Mierzeja Wiślana jest bardzo słabo zurbanizowanym terenem. Kwestia noclegowa Kątów Rybackich jest szeroko rozwinięta jak przystało na miejscowość turystyczną. Posiada wiele domów wypoczynkowych, oraz hoteli i pensjonatów. Jeżeli chodzi o spędzenie spokojnych wakacji (), które mają wyciszyć i pozwolić się na chwilę uspokoić – Kąty Rybackie będą świetnym wyborem, pozwolą oderwać się od głośnego, zanieczyszczonego miasta. Dzięki szeroko rozbudowanej bazie noclegowej na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Powietrze z jodem wyjątkowo dobrze działa na zdrowie i wspomaga leczenie oraz rehabilitacje różnych schorzeń i chorób – stężenie jodu w powietrzu jest na wyjątkowo bardzo wysokim poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>