Koszalin wyjątkowym miejscem w Polsce

Koszalin to piękne miasto (w internecie – www), które zlokalizowane jest w północno-zachodniej Polsce, a dokładniej w województwie zachodniopomorskim. Funkcjonuje ono na prawach miasta powiatowego. Zostało założone w XI wieku. Około 300 lat później, bo w roku 1266, Koszalin otrzymał prawa miejskie. Miasto to oddalone jest o zaledwie 11 kilometrów od Morza Bałtyckiego. Jego świetna lokalizacja sprawia, że co roku przyjeżdża tutaj wielu turystów, którzy są skuszeni mnogością atrakcji turystycznych, wydarzeń kulturalnych oraz zabytków.

Na terenie miasta funkcjonuje siedem punktów informacji turystycznej. Każda osoba odwiedzająca to piękne miasto może poznać tam jego historię, dowiedzieć się o nadchodzących wydarzeniach kulturalnych oraz poznać rozkład komunikacji międzymiastowej oraz miejskiej. Bardzo ważną rzeczą jest baza noclegowa (w internecie pod hasłem ,,noclegi Koszalin”). W mieście działa szereg hoteli, pensjonatów, domków gościnnych i innych obiektów oferujących noclegi.

Koszalin to również miasto, w którym znajdziemy wiele różnych zabytków. Bardzo dużo budynków, które znajdują się na terenie miasta zostało wpisanych na listę rejestru zabytków. Lista prowadzona jest przez Narodowy Instytut Dziedzictwa Narodowego. Niektóre z budowli zaliczają się do fascynującego szlaku o nazwie,,Europejski Szlak Gotyku Ceglanego”.

Bardzo ważnym miejscem Koszalina jest Katedra Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to najcenniejszy zabytek tego miasta. Świątynia ta została wybudowana w 1333 roku. Plan budowy tej katedry odzwierciedla wszystkie założenia stylu gotyckiego. Znajdziemy tutaj trzy nawy, z czego jedna jest nawą główną a dwie nawami bocznymi. Całość tego obiektu zbudowana jest z cegły. Wnętrze Kościoła wypełnia wiele zabytkowych obrazów i rzeźb, z których każda jest małym dziełem sztuki. Wiele z cennych obrazów zostało skradzionych i wywiezionych w czasie drugiej wojny światowej. W katedrze możemy podziwiać kamienną chrzcielnicę, która do dziś jest używana. Pochodzi ona z XIII wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>