Kultura we Wrocławiu

Wrocław przyciąga do siebie nie tylko długą i interesującą historią, którą można podziwiać na każdym kroku tego pięknego miasta. O atrakcji tego miasta świadczą także liczne festiwale i wydarzenia kulturalne, na które co roku ściągają tłumy fanów muzyki, sztuki i filmu. Nic więc dziwnego, że miasto zostało wybrane na Europejską Stolicę Kultury roku 2016.

Będąc we Wrocławiu możemy wybrać się na jeden z kilkudziesięciu większych festiwali. Wiele z nich dotyczy młodych twórców ze wszystkich dziedzin. Jednym z wydarzeń tego typu jest Festiwal Wysokich Temperatur, poświęcony roli ognia w tworzeniu dzieł z różnych materiałów. Wrocław jest także gospodarzem Międzynarodowego Konkursu Rysunku czy festiwalu twórczości fotograficznej – TIFF Festival. Dla siebie znajdą coś także miłośnicy sztuki współczesnej – Międzynarodowe Biennale Sztuki Mediów WRO jest najważniejszą tego typu imprezą w Europie Centralnej. Wrocław pielęgnuje także swoją historię dotyczącą innych kultur i narodów zamieszkujących to miasto. Odbywają się tutaj Festiwal Kultury Żydowskiej SIMCHA oraz Koncerty Hawdalowe, które są tylko jedną z wielu tego typu imprez w mieście, skierowanych do tych, którzy chcą poznawać inne kultury. Innym wydarzeniem tego typu jest Festiwal Mniejszości Narodowych i Etnicznych „Kalejdoskop Kultur”. Tu, oprócz żydowskiej, poznamy kultury niemiecką, romską, bułgarską, ukraińską czy łemkowską.

Wrocław został także wybrany na Światową Stolicę Książki w 2016 roku. Bez wątpienia na to zwycięstwo wpływ miały liczne festiwale literackie odbywające się corocznie w mieście. Jednym z największych wydarzeń tego typu w Polsce jest Festiwal Port Literacki Wrocław.

Biorąc pod uwagę liczbę wydarzeń w tym mieście możemy mieć wątpliwości, co do tego czy uda nam się tutaj zarezerwować noclegi (). Wrocław nie ma jednak z tym problemu – znajdziemy tutaj kilkadziesiąt hoteli o wysokim standardzie, ale także schroniska młodzieżowe, hostele i pensjonaty. Baza noclegowa jest więc w stanie obsłużyć nawet największe imprezy kulturalne i sportowe odbywające się tu każdego roku. Równie dobrze rozwinięte są połączenia Wrocławia z innymi miastami. Z roku na rok coraz lepsze drogi pozwalają nam dojechać szybciej i bezpieczniej do tego miasta. Każdego dnia wyrusza stąd także kilkanaście pociągów do innych większych miast, m.in. Krakowa, Warszawy czy Poznania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>