Malbork – interesujące miasto

Malbork to piękne, lecz niewielkie miasto powiatowe, które zlokalizowane jest na północnym terenie Polski, a dokładniej w województwie pomorskim. Miasto to o powierzchni około siedemnastu kilometrów kwadratowych zamieszkiwane jest przez prawie trzydzieści dziewięć tysięcy mieszkańców. Na co dzień Malbork odwiedzany jest przez tysiące turystów, którzy zazwyczaj są miłośnikami historii, ponieważ bez wątpienia można stwierdzić, że to miasto o zdecydowanym charakterze historycznym. Mnogość zabytków, które można tutaj zobaczyć jest ogromną zaletą tego miasta.

Od jakiegoś czasu funkcjonuje tutaj baza noclegowa, która pozwala na wyszukanie wymarzonego miejsca noclegowego dla każdego turysty. Znajdziemy tutaj oferty hoteli, pensjonatów oraz gospodarstw agroturystycznych, które zlokalizowane są na terenie obrzeży miasta. Baza gastronomiczna również łączy lokale takie jak restauracje, karczmy, zajazdy czy cukiernie. Pozwala to każdemu turyście na odnalezienie miejsca, które serwuje jego ulubione dania. W mieście tym możemy odnaleźć zarówno lokale gastronomiczne, które serwują regionalne dania jak i miejsca, w których możemy skosztować dań rodem z Włoch, Francji czy chociażby Tajlandii lub Chin.

Malbork to miejsce, w którym można wziąć udział w ciekawych wydarzeniach kulturalnych, które na stałe wpisały się w kalendarz tego miasta. Co roku organizowany jest Festiwal Metafory Muzyczne, podczas którego mogą zaprezentować się zarówno młodzi wokaliści jak i zawodowcy oraz chóry. Na festiwalu tym prezentowane są utwory liryczne z zakresu poezji śpiewanej. Uczestnicy mogą powalczyć o ciekawe nagrody, którymi są nagrody pieniężne oraz stypendia muzyczne, darmowe wejścia na warsztaty muzyczne organizowane na terenie Malborka oraz sprzęt muzyczny potrzebny do ćwiczeń wokalnych. Co roku w okresie noworocznym, a dokładniej w noc z trzydziestego pierwszego grudnia na pierwszego stycznia organizowane są charytatywne Biegi Sylwestrowe, podczas których uczestnicy przemierzają około pięciu kilometrów ulicami miasta. Liczni sponsorzy płacą za każdy przebiegnięty kilometr, każdego z biegaczy, a następnie pieniądze te przekazywane są na cele dobroczynne. Bieg ten od lat cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców Malborka oraz okolicznych wsi i miast. Zazwyczaj bierze w nim udział około pięciu tysięcy biegaczy-wolontariuszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>