Morskie kąpiele na strzeżonych obszarach Kołobrzegu

Wakacje są momentem, w którym można pozwolić sobie na poznawanie ciekawych miejsc. Miastem, które powinien odwiedzić każdy kto lubi zwiedzanie interesujących miejsc z długą historią jest leżący w województwie zachodniopomorskim Kołobrzeg. Nie każdy wie, że ten kurort już w XIX wieku został uznany za miejscowość uzdrowiskową, zatem można tam spotkać kuracjuszy. Podczas pobytu warto poświęcić czas nie tylko na wylegiwanie się na plaży, ale także zwiedzanie tego pięknego i niezwykle interesującego miasta.

Jednym z obowiązkowych punktów zwiedzania jest Bazylika Mariacka. Historia budynku jest wyjątkowo długa, ponieważ rozpoczęła się już w XIV wieku. Świątynia jest dużą atrakcją turystyczną także ze względu na taras widokowy, na który można się dostać po schodach lub windą i podziwiać miasto z nieco innej niż dotychczas perspektywy. W Kołobrzegu znajduje się kilka muzeów, jednym z najchętniej odwiedzanych jest Muzeum Oręża Polskiego, gdzie można zobaczyć wiele obiektów militarnych pochodzących z różnych epok. Największą atrakcją wydają się być jednak obiekty znajdujące się przed jego głównym budynkiem, są to między innymi samoloty, czołgi i wyrzutnie rakiet.

Wypoczywając nad morzem nie sposób nie wybierać się na miejscową plażę. Ta w Kołobrzegu jest bardzo atrakcyjna z wielu względów – przede wszystkim jest piaszczysta i szeroka. Jej kolejną zaletą jest fakt, że jest wyjątkowo długa. Osoby lubiące kąpiele morskie nie będą się nudzić, mamy tam kilka bezpiecznych, bo strzeżonych przez ratowników, kąpielisk, jest tam także sporo innych wodnych atrakcji (między innymi popularny banan). Spacerując wzdłuż kołobrzeskiej plaży można dojść do molo, które ma ponad 200 m długości. Warto przejść się do samego końca podestu, bowiem to właśnie stamtąd wypływają stateczki wycieczkowe.

Osoby chcące spędzić wakacyjny urlop w Kołobrzegu muszą koniecznie zawczasu pomyśleć o zarezerwowaniu pokoju na cały okres pobytu w tym mieście [tu pomoc: ]. Na szczęście baza noclegowa miasta jest duża i turyści mogą zatrzymać się w pensjonatach, ośrodkach wczasowych, willach, czy prywatnych kwaterach. Ofert poszczególnych obiektów można szukać przy użyciu frazy: noclegi Kołobrzeg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>