Mrzeżyno – atrakcje dla turystów

Wakacje nad morzem często kojarzą się z tłumem turystów i brakiem miejsca na plaży. Jednak wiele osób wciąż marzy o wczasach z gorącym piaskiem, wśród szumu fal. Mrzeżyno to nadmorska miejscowość, która pozwala korzystać z uroków morza w spokoju i pełnym relaksie. Przyjemny wypoczynek nad Morzem Bałtyckim jest możliwy właśnie w tej urokliwej osadzie.

Czego możemy spodziewać się przyjeżdżając do Mrzeżyna?

Piaszczysta plaża i port morski to jedne z ważniejszych atutów tej miejscowości. Niewątpliwie budują one charakter Mrzeżyna. Rzeka Rega oraz jezioro Resko Przymorskie mają istotne znaczenie.

Mrzeżyno jest nadmorskim kurortem, dlatego baza noclegowa (Meteor) jest dobrze zorganizowana. Bez problemu znajdziemy komfortowe, kameralne warunki, w dogodnej cenie. Liczne ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, pola namiotowe oraz prywatne kwatery są do dyspozycji turystów.

Zaletą Mrzeżyna jest z pewnością kąpielisko. Czysta, dobrej jakości woda oraz promocja ochrony środowiska zostały docenione. Mrzeżyńskie kąpielisko wielokrotnie otrzymało odznaczenie Błękitnej Flagi. Także przyroda zasługuje na pochwałę.

Mrzeżyno i okolice zostały objęte programem ochrony siedlisk Natura 2000. Flora i fauna tego miejsca jeszcze nie raz nas zaskoczą. Z pewnością przekonamy się o tym podczas wielu wycieczek, pieszych bądź rowerowych. Wydmowe wybrzeże pokryte borem sosnowym to malowniczy widok. Siedlisko jest o tyle niezwykłe, iż zostało ono zachowane w stanie naturalnym. Dzięki temu znajduje się wiele rzadko spotykanych gatunków roślin.

Flora Mrzeżyna zauroczy nie tylko miłośników przyrody. Odwiedzając nadmorską miejscowość, warto odwiedzić neoromański kościół pod wezwaniem „Św. Apostołów Piotra i Pawła”. Architektura wnętrza jest związana z morzem. Niezwykłe mozaiki z tłuczonego szkła robią wrażenie. Kościół wybudowano z czerwonej cegły w 1912 r.

Ciekawymi obiektami są również falochrony portowe oraz pomnik Zaślubin Polski z morzem. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu nie będą się nudzić nad wodą. W Mrzeżynie organizowane są spływy kajakowe rzeką Rega. Można także powędkować, zarówno na morzu, jaki i na rzece oraz jeziorze. Z portu wyruszymy na rejs, który przybliży nam malownicze widoki.

Mrzeżyno niewątpliwie zaskakuje spokojem, a jednocześnie nie pozwala się nudzić. Świetny kwaterunek, plaża, port morski, kąpielisko oraz piękna przyroda czekają w Mrzeżynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>