Najciekawsze atrakcje Zielonej Góry

Zielona Góra to niestety wciąż dość rzadko odwiedzane miasto w naszym kraju. A szkoda, gdyż kryje naprawdę sporo wartych odwiedzenia atrakcji. Bardzo mało osób wie o tym, że Zielona Góra to na przykład polska stolica pysznego wina i winiarstwa! Zatem nie mogłoby nie być w mieście Muzeum Wina. Co jeszcze warto zobaczyć w niezwykle ciekawej Zielonej Górze? Jest tego bez wątpienia sporo, a dodatkowym atutem niech będzie bogata baza noclegowa [otwórz➩meteor], świetne i pyszne zaplecze gastronomiczne oraz naprawdę przemili i bardzo pomocni mieszkańcy.

Przybywając do Zielonej Góry warto zajrzeć do Palmiarni. Zbudowana została na słynnym Winnym Wzgórzu, skąd rozpościera się fantastyczna wręcz panorama całego miasta. Wielbiciele flory wszelakiej, znajdą tutaj grubo ponad 200 gatunków egzotycznych roślin, a wśród nich między innymi ogromną palmę daktylową, a także restaurację serwującą dobre i niedrogie posiłki oraz kawiarnię słynącą z boskich wypieków. Uroku temu miejscu bez wątpienia dodają liczne akwaria pełne kolorowych i egzotycznych ryb.

Będąc w Zielonej Górze nie sposób ominąć Stare Miasto. Centralnym punktem tej najstarszej dzielnicy zielonogórskiej jest oczywiście ratusz znajdujący się na rynku. Budynek ratusza pochodzi z XV wieku i to właśnie z tego miejsca warto rozpocząć wędrówkę po niewielkim, aczkolwiek godnym uwagi centrum miasta.

Najlepszym miejscem na spacery oprócz Starego Miasta jest Góra Tatrzańska. Zimą można tutaj nawet pozjeżdżać na nartach, co wydaje się być sporym zaskoczeniem dla większości odwiedzających miasto turystów. Na niemal dwustumetrowym wzniesieniu wybudowano bardzo nowoczesny wyciąg narciarski, który standardem dorównuje największym konkurentom.

Wielbiciele wina z pewnością nie powinni omijać Muzeum Wina. To właśnie tutaj można się dowiedzieć się nieco o historii i tradycji zielonogórskiego wina, a także procesie jego produkcji i zobaczyć starodawne etykiety oraz archiwalne zdjęcia z przedwojennych winobrań. Na koniec dnia można się jeszcze wybrać do bardzo interesującego Muzeum Etnograficznego.

Nie ulega wątpliwości, że Zielona Góra jest miastem godnym zobaczenia. Lokalna atmosfera jest po prostu kapitalna. Zielona Góra zapewnia także noclegi w ciekawych miejscach i na każdą kieszeń. Wystarczy podpytać lokalnych mieszkańców, a na pewno nie wyjedziemy stamtąd zawiedzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>