Najlepsze stoki narciarskie w Polsce! Ranking 2016.

Gdy jesień powoli się kończy, a noce i dnie stają się coraz mroźniejsze, zaczynamy myśleć o zimowym urlopie, wyciągamy sprzęty narciarskie i kombinezony. Jednak po odpakowaniu pudeł nagle uświadamiamy sobie, że w tym sezonie chcemy zobaczyć coś nowego, coś czego jeszcze nie widzieliśmy, co warte jest każdej dalekiej drogi.

Popularnych kurortów Polskich opisywać nie będziemy. Zakopane oraz jego okolice przepełnione są masą turystów, gdzie podczas przyjemności z jazdy na nartach lub snowboardzie kompletnie nie ma ze względu na zbyt dużą ilość osób zjeżdżających dana trasą. Do najlepszych pod względem różnorodności tras oraz szerokiej ofercie wyciągów, obiektów gastronomicznych jak i handlowej zaliczamy Korbielów – Pilsko. To właśnie tam zaszaleć można w pełni wykorzystując swoje umiejętności. Noclegi w Korbielowie są tanie, skipass również jest w bardzo przystępnej cenie dlatego też jest tu sporo turystów ale w pełni swobodnie można poruszać się po stoku. Drugą naszym zdaniem już nie polską lecz słowacką górą szczęścia dla miłośników sportów zimowych jest Chopok. Oddalony zaledwie dwie godziny jazdy od Zakopanego stanowi idealną bazę wypadową w wysokich Tatrach. Szeroka oferta turystyczna, wielka góra, różnorodne trasy sprawią, iż czas popłynie szybko a dnia nam nie starczy by spróbować ich wszystkich. Trzecią ostatnią jest również atrakcyjny kurort górski na Słowacji a mianowicie Krompachy. To góra oddalona od miasta kilka kilometrów jednak bogata oferta atrakcji jakie czekają tam na turystów jest niemożliwa i zaskakująco pozytywna. Ceny biletów są podobne jak w Polsce, a więc dla porównania można powiedzieć iż za nocleg zapłacimy około 20-50 zł za osobę, natomiast za skipass około 50 zł / dobę.

2 myśli na temat “Najlepsze stoki narciarskie w Polsce! Ranking 2016.”

  1. A czy ktoś może polecić jakieś miejsce, gdzie najlepiej zaczynać swoją przygodę z nartami? Nie umiem jeździć, a bardzo chciałabym się nauczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>