Nowy Targ – atrakcje turystyczne

Nowy Targ jest stolicą Podhala w województwie małopolskim. Jego lokalizacja jest wręcz w idealnym miejscu, na wprost Zakopanego oraz Tatr, które w dobrych warunkach widoczności są na wyciągnięcie dłoni. Jest to bardzo słynne miejsce. Od bardzo dawna kojarzone jest głównie z handlu wyrobami odzieżowymi, w głównej mierze obuwiem oraz kożuchami. Najbardziej popularne są tak zwane „jarmarki czwartkowe”, które początkowo odbywały się właśnie w ten dzień tygodnia, jednak ze względu na duże zainteresowanie dziś działają także w soboty oraz niedziele. O ile kiedyś miały one wydźwięk wyłącznie lokalny, to dziś są znane na taką skalę, iż nierzadko można na nich spotkać turystów z zagranicy.

Nowy Targ to także zabytki. Najsłynniejszym jest kościół św. Katarzyny, którego początki sięgają aż XIV wieku. Choć początkowo była to tylko drewniana świątynia, Kazimierz Wielki postanowił ufundować murowany kościół, który poświęcił patronce miasta – Katarzynie Aleksandryjskiej. Jest on dostępny do zwiedzania, a dodatkowo latem odbywają się w nim koncerty organowe. W północnej części miasta znajduje się kolejny warty odwiedzenia kościółek św. Anny. Znajduje się on na trasie małopolskiego Szlaku Architektury Drewnianej, można go zwiedzać w piątki oraz soboty. Największa zaś świątynia, to kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa. W jego wnętrzu znajduje się ołtarz przedstawiający Ostatnią Wieczerzę, wykonany przez rzeźbiarza Mieczysława Stobierskiego.

Nowy Targ to jednak coś więcej, niż wyłącznie murowane zabytki. Na rynku, a dokładniej w znajdującym się na nim ratuszu odwiedzić można Muzeum Podhalańskie, które przedstawia lokalną historię oraz sztukę. Dodatkowo w mieście wyznaczonych jest wiele bardzo atrakcyjnych tras, podczas przemierzania których można poznać największe atrakcje tego miejsca.

Dla fanów bardziej ekstremalnych doznań, organizowane są na Dunajcu spływy kajakowe. Ilość atrakcji zdecydowanie jest tak duża, iż nie ma realnej możliwości zaplanowania wszystkiego w jeden dzień. Dlatego też w mieście powstała znakomita baza noclegowa, która gwarantuje noclegi w odpowiednich warunkach. Noclegi są dostępne zarówno w centrum jak i na obrzeżach miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>