Powidz – perła Wielkopolski

Powidz to mała miejscowość turystyczna, położona w województwie wielopolskim nad największym w regionie zbiornikiem wodnym –  jeziorem Powidzkim. Wioska jest idealną alternatywną na spokojny, wakacyjny wypoczynek. Każdy spragniony relaksu będzie mógł odpocząć na niezniszczonym przez cywilizację regionie. Nie ma w pobliżu żadnych zakładów przemysłowych, dzięki czemu powietrze jest bardzo czyste, a woda w jeziorze wręcz krystaliczna. Miłośnicy plażowania znajdą tutaj małe, dzikie plaże z dużymi obszarami leśnymi.

Oprócz spokojnego wypoczynku Powidz oferuje także możliwość uprawiania wszelakich sportów wodnych. Żeglarstwo i windsurfing to najpopularniejsze sposoby aktywnego spędzania czasu. Baza noclegowa [kliknij -> Meteor] jest bardzo dobrze rozwinięta i gotowa na przyjęcie licznych gości. Turyści mogą korzystać z przestronnych domków letniskowych, usytuowanych na prywatnych kwaterach. Ponadto w Powidzu znajdują się klimatyczne pensjonaty oraz zadbane agroturystyki. Warto także wspomnieć o czterogwiazdkowym hotelu Moran, który znajduje się wśród malowniczych widoków Powidzkiego Parku Krajobrazowego. Oferuje on usługi na najwyższym poziomie. Jak na polskie standardy hotel jest godny polecenia.

Powidz to także doskonały wybór na romantyczny weekend we dwoje. Kolacja przy zachodzie słońca nad jeziorem lub wspólne wypłynięcie żaglówką dostarczą niezapomnianych wrażeń. Jedną z atrakcji Powidza jest przejazd kolejką wąskotorową, którą można dojechać chociażby do Gniezna. Warto zatrzymać się tam na chwilkę, aby zaczerpnąć odrobinę historii. Od trzech lat odbywa się w Powidzu Powidz Jam Festiwal. To jeden z najbardziej obiecujących festiwali w kraju, a z pewnością największy w regionie! Przez cztery dni miłośników dobrej muzyki będzie zabawiać ponad stu pięćdziesięciu artystów. Klimat panujący na festiwalu wśród wód i lasów na długo pozostaje w pamięci uczestników.

Dla wielbicieli przebywania na łonie natury idealną propozycją może okazać się pole namiotowe w pobliżu Powidzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Powidz to także idealne miejsce dla płetwonurków i każdego, kto chciałby popływać w najczystszej wodzie w Polsce. Mało jest w naszym kraju takich miejsc, gdzie można zobaczyć niezniszczoną przez człowieka matkę naturę. Wszystko to sprawia, że Powidz to wspaniałe miejsce na wakacje. Jeżeli cenisz sobie spokój, wygodę, kontakt z naturą oraz żeglarstwo, odwiedź ten zakątek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>