Radomska baza noclegowa

Specyfika miejscowości, które nie mają charakteru ściśle turystycznego, nie przewiduje budowania rozległych kompleksów noclegowych. W większości takich miast znajduje się więc niewielka liczna hoteli i hosteli, a sama baza noclegowa opiera się głównie właśnie na nich, ewentualnie na różnego rodzaju motelach oraz schroniskach młodzieżowych, internatach czy akademikach. Te ostatnie przemieniają się w bazy noclegów dla turystów w okresie letnim, gdy za całkiem atrakcyjną cenę można wynająć w nich wygodny pokój.

Noclegi w Radomiu

Nie inaczej jest więc w powiatowych miastach w centrum Polski, gdzie ciężko o jakieś przyrodnicze atrakcje, a tych historycznych również nie jest za wiele. Taką bazą noclegową może się poszczycić na przykład Radom, który posiadając ponad dwieście tysięcy mieszkańców, nie dysponuje żadnymi oficjalnymi kwaterami prywatnymi, ani pensjonatami czy ośrodkami wypoczynkowymi. Noclegi w Radomiu to w przede wszystkim kilkanaście różnorodnych hoteli, z których kilka cechuje się bardzo wysokim standardem (cztery gwiazdki), obsługującym już najważniejsze osoby w państwie – prezydentów, premierów, ministrów, a także zagranicznych gości, aktorów i reżyserów przybywających na przykład na Kameralne Lato. Radomska lista noclegów rozwija się za to co dwa lata w okresie trwania pokazów lotniczych – z kilkudziesięciu hoteli robi się nawet cztery razy więcej miejsc noclegowych. Wiele pól i łąk zamienia się z kolei w pola namiotowe oraz campingowe, a średnio co piąty mieszkaniec decyduje się również na wynajęcie swojego domu lub pokoju dla turystów.

A może poza Radomiem?

Z powodu Air Show bardzo często brakuje miejsc noclegowych w samym mieście, mimo że uruchamiane są również dodatkowe opcje, jak wynajmowanie pokoi w akademikach albo szkolnych internatach i bursach. Także domy weselne dysponujące własnym zapleczem hotelowym udostępniają turystom swoje noclegi – często okazuje się to jednak niewystarczające. Turyści szukają więc rozwiązań pośrednich, decydując się na noclegi poza Radomiem – na trasach prowadzących do Krakowa, Warszawy i Lublina zlokalizowanych jest kilkanaście moteli, które przyjmują gości. Poza Air Show, organizowanym zresztą tylko przez weekend i tylko co dwa lata, baza noclegowa w Radomiu radzi sobie doskonale i bez żadnych problemów obsługuje ruch turystyczny odbywający się w mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>