Rodzinne wakacje w Pogorzelicy

Żadnego rodzica, który miał kiedyś możliwość pojechania na wakacje ze swoimi pociechami, nie trzeba przekonywać, że dogodzenie im w kwestii wyboru miejsca wypoczynku jest niezwykle trudne. Szczególnie jeśli wiek dzieci znacznie się różni i podczas gdy młodszemu wystarczy plaża i piasek, starsze będzie chciało jechać tam, gdzie są też inne atrakcje jak dyskoteki, salony gier czy wesołe miasteczka. Niezależnie jednak od upodobań dzieci są takie miejsca, gdzie warto jechać zawsze – jak Pogorzelica.

Mała wieś nadmorska

Chociaż według statystyk sprzed pięciu lat liczy sobie niespełna 130 stałych mieszkańców, jest to jedna z najbardziej znanych turystycznie wsi nad Zatoką Pomorską. Szacuje się, że mimo niewielkiej liczby stałych rezydentów baza wypoczynkowa Pogorzelicy (lista noclegów ➨ meteor) może przyjąć jednorazowo ponad 800 osób. Większość z nich jest kwaterowana bezpośrednio w największym w miejscowości ośrodku wczasowo wypoczynkowym, który może przyjąć nawet do pięciuset turystów, zapewnić im zakwaterowanie oraz wyżywienie. Pozostała część miejsc noclegowych to drewniane domki letniskowe oraz domki campingowe ulokowane na prywatnych posesjach lub w specjalnych pensjonatach. Domki przeznaczone są pod użytek większych grup – na przykład rodzin – i mogą pomieścić od czterech do ośmiu osób. W przypadku wynajęcia kwatery prywatnej trzeba się liczyć z ich małą dostępnością, ponieważ tylko co szósty mieszkaniec Pogorzelicy wynajmuje turystom pokoje.

Atrakcje w ciszy

Zdecydowanym atutem, którym może się pochwalić Pogorzelica, jest panująca tu atmosfera sprzyjająca swobodnemu wypoczynkowi. Wieś położona jest z dala od wielkich miast oraz turystycznych kurortów, nie przebiega przez nią również żadna droga wojewódzka, ani trasa szybkiego ruchu. W Pogorzelicy nie ma pubów, barów i dyskotek, w których do późna w nocy grałaby muzyka i zakłócała wypoczynek; nawet w ośrodku wypoczynkowym nie są organizowane żadne zabawy i wieczory taneczne. Często w czasie mniej pogodnych dni turyści wybierają się zielonym szlakiem pieszym na dłuższy spacer wiodący nad jezioro Liwia Łuża. W Pogorzelicy działają także nieliczne gospodarstwa agroturystyczne. Wieś jest więc zdecydowanie miejscem, które spodoba się osobom ceniącym swój wysoki komfort odpoczynku, gwarancję spokoju, prywatności i ciszy, o które bardzo trudne w większych miejscowościach, nie mówiąc już o ogromnych nadbałtyckich kurortach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>