Sporty ekstermalne w Karpaczu

Odwiedzając Karpacz każdy turysta powinien zaparzyć się w przewodnik i odwiedzić najciekawsze atrakcje, aby poczuć się spełnionym. Ta miejscowość przez cały rok jest chętnie odwiedzanym miejscem przez miłośników gór jak i pasjonatów sportów zimowych. Wiele obiektów noclegowych w Karpaczu (http://meteor-turystyka.pl – Karpacz noclegi) posiada tablicę informacyjną na temat pobliskich atrakcji,co znacznie ułatwia rozplanowanie zwiedzania turystom.

Oprócz tych głównych punktów typu stoki narciarskie, muzea, zabytki, tarasy widokowe w tym mieście istnieje jedno miejsce, gdzie z pewnością każdy zaspokoi swoje oczekiwania co do niezapomnianej wakacyjnej przygody. Ośrodek Sportów Ekstremalnych „Orlinek” w Karpaczu, który leży na Skoczni Narciarskiej jest tym właśnie punktem rozrywki. To właśnie tutaj skorzystać można z wielu rożnych atrakcji, które z pewnością podniosą poziom adrenaliny i sprawią, że będzie to najlepiej wykorzystany dzień w życiu. W ofercie ośrodka do wyboru dla gości jest kolej tyrolska, czyli zjazd kątowy na bloczkach po linach stalowych o długości 250 metrów z wysokości 40 metrów. Ściana wspinaczkowa, która mierzy 25 metrów i posiada trzy drogi o różnej skali trudności. Zjazdy pionowe czyli zjazd w wolnym zwisie na linie alpinistycznej z 40 metrowej skoczni, oczywiście z asekuracją. Mosty Wiszące inaczej mosty „tybetańskie” rozpięte pomiędzy podporami skoczni (dziesięć elementów o różnym kształcie i konfiguracji zapięte w ciąg przeszkód o różnej skali trudności, znajdujące się na wysokości od 5 do 20 metrów nad ziemią). Wahadło duże czyli ogromna przygoda dla ludzi odważnych o mocnych nerwach. Przeżyć tutaj można przede wszystkim dużą wysokość, dużą prędkość, dużo przeciążenia i dużo emocji. Ostatnio mówią, że najlepsza atrakcja to skoki Bungee (https://pl.wikipedia.org -bungee info), czyli jeden z najpopularniejszych sportów ekstremalnych, który zmusza do stawienia czoła z dużą wysokością i lękiem, jaki towarzyszy podczas spadu w dół. Jak mówią to solidny zastrzyk adrenaliny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>