Szklarska Poręba – Wodospad Szklarki i Dinopark

Pobyt w Szklarskiej Porębie i jej bliższych jak i dalszych okolicach jest w stanie zagwarantować każdemu z nas wiele ciekawych atrakcji turystycznych, dzięki którym nasz przyjazd w to miejsce będzie nadzwyczaj udany i niesamowicie wyjątkowy. Oczywiście, żeby tego rodzaju sytuacja mogła mieć miejsce w pierwszej kolejności musimy zatroszczyć się o wybór jak najlepszego miejsca noclegowego, które mają do zaoferowania tutejsze ➤pensjonaty, kwatery i schroniska. W zależności od naszych preferencji i upodobań możemy zdecydować się na noclegi w jednym z tych miejsc. Baza noclegowa na terenie tej miejscowości jest wyjątkowo rozległa i doskonale przygotowana na przyjazd gości w każdym okresie roku.

Szklarska Poręba jest miejscowością mającą do zaoferowania przyjeżdżającym do niej turystom wiele ciekawych atrakcji przez cały rok. Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na przyjazd do tego miejsca w okresie lata, wiosny, jesieni czy też zimy, możemy zawsze liczyć na ciepłe przyjęcie ze strony tutejszych mieszkańców oraz możliwość podziwiania malowniczych widoków.

➤Wodospad Szklarki

Wodospad ten jest drugim, co do wielkości wodospadem znajdującym się w Karkonoszach. Znajduje się na wysokości 520 m n.p.m., a jego kaskady wody dochodzą do ok. 13 metrów. Istnieje możliwość dotarcia w to miejsce wygodną ścieżką przyrodniczą, która przebiega i ukazuje w pełnej krasie wiele atrakcyjnie położonych miejsc, odkrywających przed nami prawdziwe bogactwo tutejszej fauny i flory. Tuż obok znajduje się Schronisko „Kochanówka”, oferujące doskonale przygotowane noclegi. Osoby które pozostaną w schronisku na noc, mogą podziwiać niesamowity widok podświetlonego wodospadu.

Atrakcje dla dzieci

Szklarska Poręba to także jedno z tych miejsc, w którym znajdują się ciekawe i bardzo dobrze przygotowane atrakcje dla całych rodzin przyjeżdżających tu wspólnie z małymi dziećmi. Jednym z takich miejsc jest bez wątpienia tutejszy „Dinopark” na terenie, którego odnajdziemy bardzo dokładnie wykonane rekonstrukcje niektórych dinozaurów w ich naturalnej wielkości. Rekonstrukcje znajdują się na terenie kilkuhektarowego lasu. Dokładne odzwierciedlenie postaci dinozaurów w połączeniu z naturalną scenerią lasu potrafi dostarczyć wyjątkowo ciekawych widoków. Poza parkiem, szczególnego rodzaju atrakcją jest także Indiańska Wioska Canoe. Z pobytu w tym miejscu najbardziej będą zadowoleni oczywiście wszyscy mali turyści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>