Wetlina – punkt wypadowy na bieszczadzkie szlaki

Wybierając się w Bieszczady, stajemy przed nie lada problemem. Polega on na wybraniu odpowiedniego miejsca, w którym będziemy mogli się zatrzymać, aby móc eksplorować uroki tych pięknych gór w sposób możliwie wygodny i przyjemny. Jedną z najciekawszych miejscowości wypadowych jest bez wątpienia Wetlina, z której trafimy na większość najważniejszych bieszczadzkich szlaków, jak i bogatą ofertę gastronomiczną, aby móc zjeść doskonały wieczorny posiłek. Baza noclegowa w Wetlinie należy do jednej z najbardziej rozwiniętych w okolicy (meteor-turystyka.pl). Znajdziemy tu szeroki wybór pensjonatów, hoteli, czy choćby schronisk młodzieżowych, dopasowanych do każdej zasobności portfela. Dodatkowo, wiele z tych miejsc oferuje nam również pyszną lokalną kuchnię, obfitującą w dania charakterystyczne dla regionu, takie jak różnego rodzaju placki z ziemniaków i kapusty, pierogi i naleśniki, być może najlepsze w całej Polsce.

Wiedząc już jak atrakcyjną kuchnię i noclegi Wetlina oferuje, skupmy się na tym, po co tak naprawdę przyjeżdżamy w Bieszczady. Jakie są najciekawsze szlaki w okolicy? Z miejscowości tej bez problemu dostaniemy się na Połoninę Wetlińską i Smerek, dojdziemy też do słynnego schroniska PTTK „Chatka Puchatka”, gdzie urzeknie nas swoim bezkresem widok z Połoniny Caryńskiej. Udając się w kierunku południowym, natrafimy natomiast na szlak prowadzący na Jawornik i dalej na Paprotną. Niedaleko jest również do innych popularnych górskich miejscowości, takich jak Cisna i Ustrzyki Górne, pomiędzy którymi to leży Wetlina. Mając dużo czasu i energii, możemy spróbować udać się w miejsce, gdzie łączą się granice trzech państw: Polski, Słowacji i Ukrainy. Widoki będą niezapomniane, a przechadzający się tamtędy od czasu do czasu strażnicy graniczni chętnie utną sobie z nami pogawędkę. Największym urokiem chodzenia po Bieszczadach jest chyba jednak możliwość spędzenia odrobiny czasu z samym sobą, zmierzenia się z własnymi myślami i swoisty powrót do natury. Będzie nam to szczególnie potrzebne, jeśli jesteśmy mieszkańcami wielkich miast i na co dzień nie mamy czasu, aby zatrzymać się na chwilę i po prostu cieszyć się życiem.

Mówi się, że Bieszczady to ojczyzna polskiego bluesa i jest to prawda, zwłaszcza w kontekście Wetliny, gdzie nierzadko odbywają się ciekawe koncerty. Samo miejsce daje też olbrzymie możliwości eksplorowania dalszych zakątków regionu, a nawet wycieczki na Ukrainę lub Słowację. Jeżeli nie znamy jeszcze tego kawałka Polski, koniecznie naprawmy ten błąd i jedźmy do Wetliny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>