Widoki na Pieniny – Sromowce Wyżne

Sromowce Wyżne zlokalizowano w Małopolsce. Warto odwiedzić tę malowniczo położoną miejscowość choćby ze względu na możliwość spływu przełomem Dunajca. Na szczególną uwagę zasługuje także kościół parafialny pod wezwaniem świętego Stanisława Biskupa i Męczennika. Świątynia ta została wybudowana w XIX wieku. Powinniśmy wiedzieć, iż w miejscu tej świątyni wcześniej znajdowało się kilka innych kościołów. Konsekracji tego budynku dokonał kardynał Franciszek Macharski. W chwili obecnej w kościele zlokalizowane są relikwie świętego Stanisława, patrona tej świątyni. W kościele znajduje się również kilka tradycyjnych, góralskich obrazów, które przedstawiają Jana Pawła II, a także Maryję, która otoczona jest przez góralskie dzieci.

Zostając na dłużej w miejscowości, warto skorzystać z noclegów w Sromowcach. Jeden z nich proponuje obiekt Willa Przekop. Obiekt ten został usytuowany w owej miejscowości przy ulicy Nad Zalew 9. Obiekt posiada w swojej ofercie dwadzieścia cztery miejsca noclegowe. W ofercie obiektu znajdują się pokoje pokoje dwuosobowe, trzyosobowe, czteroosobowe, a także pokoje typu studio. Ceny za wynajem plasują się od trzydziestu  do sześćdziesięciu złotych od osoby. Do dyspozycji gości obiekt ten oddaje między innymi stały i bezprzewodowy dostęp do internetu oraz w pełni wyposażone aneksy kuchenne. Na terenie, na którym został wybudowany obiekt zlokalizowano parking, a także znajduje się tam miejsce na ognisko. Ponadto na terenie można zorganizować grilla, który z pewnością odbędzie się w miłej i serdecznej atmosferze. Warto wiedzieć, iż w obiekcie funkcjonuje całodobowa recepcja. Z myślą o najmłodszych gościach przygotowano plac zabaw, który z pewnością zachwyci każdego malucha i sprawi, że będzie chciał tam wracać. Willa Przekop oferuje swoim gościom możliwość pełnego wyżywienia. W skład, którego wchodzą: śniadanie, obiad oraz obiadokolacja. Dodatkowym atutem obiektu jest jego położenie tuż w samym sercu Pienin.

Innym miejscem, gdzie można się zatrzymać są Kwatery Prywatne U Piotra. Oferują one trzynaście miejsc noclegowych i również położone są w Sromowcach Wyżnych. Warto wiedzieć, iż gospodarz obiektu oferuje przejażdżki bryczką lub saniami w przepięknej górskiej scenerii. Na terenie zlokalizowana została piękna huśtawka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>