Wieża widokowa we Władysławowie

Wielu ludzi chcących spędzić wakacje we Władysławowie, zwraca uwagę na pobliskie atrakcje, aby móc wykorzystać swój urlop w sposób aktywny i ciekawy. W mieście, gdzie nie sposób się nudzić, warto zobaczyć między innymi Wieże Widokową, nazywaną Domem Rybaka.

Obecnie znajduje się tam Urząd Miejski oraz biblioteka, jednak w XX wieku funkcjonował on jako hotel dla rybaków. Na ostatnim pietrze, na wysokości 45 metrów mieści się taras widokowy. Nie jest to jedyne miejsce na podziwianie pięknych widoków , bo niecałe 20 metrów wyżej otwarty został drugi taras zwany Kulą. Jeśli tylko będą panowały dobre warunki pogodowe to z właśnie z tych wysokości każdy odwiedzający dom, będzie mógł ujrzeć panoramę miasta, Półwysep Helski i latarnie morską znajdującą się w miejscowości Rozewie. To właśnie ta wieża jest punktem charakterystycznym Władysławowa. Dzięki niej, jak i kilku innym budynkom znajdującym się w mieście, możemy z łatwością rozpoznać miejscowość bez znajomości jej nazwy. Cena tej przyjemności nie sięga szczytów, ponieważ za bilet normalny zapłacimy tylko 8 zł na wieże mniejszą oraz 15 zł za wejście na „Kulę”.

W kasie gdzie można nabyć bilet, znaleźć można również pamiątki w postaci wyrobów ludowych oraz rękodzieł związanych z Kaszubami. Asortyment obejmuje ceramikę z kaszubskimi wzorami. Magnesy, monety okolicznościowe i dukaty, breloki, zakładki do książek, flagi kaszubskie i wiele innych ciekawych gadżetów. Tym którym pomogliśmy w wyborze i wakacje spędzą nad morzem zalecamy wcześniejszą rezerwacje noclegów we Władysławowie (np. z meteora) co pozwoli wybrać odpowiednio ciche, ale blisko plaży i centrum propozycje.

5 myśli na temat “Wieża widokowa we Władysławowie”

  1. Co kilka lat przyjeżdżam do Władysławowa, chyba nigdy mi się nie znudzi! Najlepsza miejscówka nad polskim morzem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>