Wypoczynek w Zwierzyńcu

Zwierzyniec to jedna z najpiękniejszych miejscowości położonych na Roztoczu (facebook), w południowej części województwa lubelskiego. Bez trudu dostaniesz się tu zarówno własnym środkiem transportu jak i komunikacją publiczną. W kierunku Zwierzyńca odjeżdżają pociągi ze stacji w Zamościu, a także liczne busy prywatnych przewoźników. Żeby docenić największe uroki tej miejscowości, warto tu przyjechać poza sezonem turystycznym. W miesiącach wakacyjnych jest tu bowiem dosyć tłoczno – na wypoczynek wakacyjny licznie zjeżdżają turyści z różnych zakątków naszego kraju, a także zagraniczni goście.

Na uwagę zasługuje dobrze zorganizowana baza noclegowa w Zwierzyńcu (). Spośród kilkudziesięciu obiektów noclegowych działających w miejscowości najwięcej jest kwater u prywatnych gospodarzy. Osoby, dla których ważny jest standard wypoczynku mogą skorzystać z oferty niewielkich, ale doskonale wyposażonych pensjonatów. Z kolei osoby młode, które ponad komfort przekładają dobrą zabawę, wspólną integrację oraz niewielki koszt podróży znajdą nocleg na polu kempingowym. Dostępne są tam zarówno kilkuosobowe drewniane domki, jak i spory obszar ogrodzonego terenu, na którym można rozbić własny namiot. Podróżując z małym dzieckiem warto wziąć pod uwagę fakt, że w takich miejscach jak pole kempingowe nie zawsze przestrzegana jest cisza nocna, zwłaszcza, że nieopodal znajduje się plac, na którym często organizowane są koncerty i dyskoteki trwające do późnych godzin nocnych.

Najbliższe okolice Zwierzyńca to przede wszystkim leśne tereny idealne do spacerów oraz rowerowych eskapad. Szlaki są dosyć dobrze oznakowane, także nawet osoba o słabej orientacji w terenie nie powinna się zgubić. Na wszelki wypadek, przejeżdżając przez Zamość warto zatrzymać się w miejscowym punkcie informacji turystycznej i poprosić o przewodnik rowerowy po najpiękniejszych terenach Zwierzyńca i Zamojszczyzny. Można także popytać o zorganizowane wycieczki rowerowe, które prowadzone są przez wykwalifikowanych przewodników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>