Wyprawy piesze i rowerowe w Grzybowie

Grzybowo to niewielka wioska, położona na wybrzeżu bałtyckim zaledwie kilka kilometrów od Kołobrzegu. Przyjeżdżający wczasowicze mogą więc korzystać tu z mniej obłożonej plaży i przytulnych grzybowskich pokoi, a do większego kurortu wybierać się w celu zaliczania atrakcji turystycznych. Dzięki temu uda się połączyć pragnienie ciszy i spokoju z aktywnym spędzaniem czasu nad wodą.

Z tej niewielkiej osady można urządzić sobie wiele wspaniałych wycieczek po urokliwej okolicy Pomorza. Warto chociaż raz przespacerować się do Kołobrzegu wzdłuż plaży, podziwiając tutejsze wydmy porośnięte niezwykle wytrzymałymi sosnami, których dramatyczne nieraz kształty świadczą o znoszeniu regularnych huraganów i sztormów. Te trwałe drzewa potrafią nieraz po uszkodzeniu odrosnąć z pozostawionych fragmentów korzeni. Wdychanie czystego, bogatego w jod powietrza, wypełnionego aerozolem z wody morskiej, wspaniale oczyszcza drogi oddechowe i wzmacnia organizm. Dodatkowo, bardzo korzystnie wpływa na zdrowie bosy spacer po drobnym piasku.

Ci, którzy chcą zobaczyć także tereny położone nieco dalej od morza, mogą skorzystać z oznakowanych pieszych tras PTTK, z których najbardziej znany jest czerwony szlak kaszubski o długości ponad 100 km, którego odcinek przebiega także przez Grzybowo. Można przejść nim tylko kilka kilometrów i przełączyć się na jedną z innych tras, na przykład tę prowadzącą brzegiem Jeziora Wdzydze.

Nieopodal znajduje się także zielony szlak, prowadzący śladami kamiennych kręgów oraz starych osad słowiańskich. Rowerzyści na dwóch kółkach dotrą znacznie dalej niż piechurzy, więc mogą wybrać się przez Kołobrzeg do Ustronia Morskiego i latarni morskiej w niedalekich Gąskach oraz do Dźwirzyna, Mrzeżyna i Rogowa. Warto także przejechać się do Trzebiatowa i zwiedzić to zabytkowe, średniowieczne miasteczko z pięknym klasztorem. Wokół Kołobrzegu znajduje się wiele ścieżek rowerowych i polnych, po których można zaplanować sobie całe wyprawy, prowadzące przez malownicze, bogate kulturowo i krajobrazowo okolice. 

Dla miłośników aktywnego wypoczynku, którzy zdecydowali się tu na noclegi, Grzybowo okaże się świetną bazą wypadową do zwiedzania Kaszubów. Nieopodal tej niewielkiej wsi przebiega cała siatka atrakcyjnych szlaków rowerowych i pieszych, które zapraszają miłośników wycieczek krajoznawczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>