Zabytkowa Świdnica – Dolny Śląsk

Zabierzemy Cię dziś w pewne piękne i urokliwe miejsce na Dolnym Śląsku. Przygotuj sobie aparat, gdyż będzie co fotografować. Słysząc o województwie dolnośląskim, od razu myślisz o Wrocławiu i Sudetach. Oba miejsca mają swój ogromny urok, jednak dzieli je ponad sto kilometrów. Dlatego warto zatrzymać się pośrodku. A co to za miasto? To Świdnica.

Może najpierw przedstawimy bardzo atrakcyjną lokalizację tej miejscowości. Świdnica znajduje się ok. 50 km na południe od Wrocławia i 30 km od Sudetów. Miasto położone jest pośród pięknej przyrody i licznych parków krajobrazowych. Największym zabytkiem i jednocześnie atrakcją Świdnicy jest Kościół Pokoju, będący niezwykłym skarbem Dolnego Śląska i jednym z największych drewnianych kościołów w Europie. Obiekt został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wejście do wnętrza świątyni, pełnej ciemności, ale i złotych dzieł sztuki na zawsze pozostaje w pamięci zwiedzających. Nawiązując do tematyki zabytków warto wybrać się na spacer na świdnicki rynek, gdzie najbardziej można poczuć klimat i urok kameralnego miasta. Wykonane w starym stylu ławeczki zachęcają do spoczynku i podziwiania niezwykłych i kunsztownie ozdobionych kamienic. Dużą osobliwością Świdnicy są pomniki, na przykład posąg jednej z najbardziej niezwykłych kobiet, o jakich słyszał świat, czyli astronomce – Marii Kunitz. Turyści znajdują na rynku także świętego Jana Pawła II oraz osobliwy, granitowy fiat.

Gdy już zobaczymy najcenniejsze zabytki, pora pomyśleć o odpoczynku. Oferta noclegowa w Świdnicy jest bardzo atrakcyjna i zróżnicowana. Na turystów czekają luksusowe hotele lub zajazdy, utrzymane w lokalnym eleganckim, zabytkowym i królewskim stylu. Jednym z takich miejsc jest Zajazd Karczma Zagłoba, w której połączone zostały szlacheckie wzory z nowoczesnością. Jednym z najelegantszych hoteli jest czterogwiazdkowy Red Baron Hotel & Restaurant. Na komfort i relaks w Świdnicy nie można narzekać. W tym kameralnym mieście nie słychać gwaru i hałasu, jak chociażby w znacznie większym Wrocławiu. To idealne miejsce na spacerowanie. Jeżeli zapragniesz wspinaczki górskiej i trochę aktywności fizycznej możesz wybrać się do pobliskiego Parku Krajobrazowego Sudetów Wałbrzyskich i podziwiać jedne z najstarszych gór w Europie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>