Zwiedzamy Rowy

Rowy nie są zbyt dużą miejscowością, a dokładniej kurortem nadmorskim. Dlatego zwiedzanie wszystkich zabytków, jakie znajdują się w granicach wsi nie zajmie nam kilku dni, a zaledwie parę chwil naszego wyjazdu. Jednak miejscowość jest niezwykle atrakcyjna pod względem turystycznym. Znajdują się tu wszystkie elementy (zabytkowe, historyczne, przyrodnicze i klimatyczne) charakteryzujące miejscowość jako turystyczną. 

Wybierając się do Rowów warto sprawdzić jak wygląda aktualna baza noclegowa, ponieważ rezerwacja niektórych miejsc powinna odbywać się z większym wyprzedzeniem. Noclegi w Rowach posiadają bardzo dużą rozbieżność, jeśli chodzi o standardy. Ale właśnie dzięki temu można z powodzeniem znaleźć idealne miejsce dla siebie i całej swojej rodziny. Wystarczy tylko zapoznać się z dokładnymi ofertami, najczęściej umieszczanymi na specjalnych serwisach internetowych. Warto skorzystać z przejrzystego portalu Meteor, na którym umieszczone są dostępne miejsca noclegowe. Przyjeżdżając do Rowów spontanicznie, także znajdziemy dla siebie punkt zaczepienia, z którego raczej będziemy zadowoleni.

Jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków sakralnych jest przede wszystkim kościół pw. Apostołów Piotra i Pawła. Budowany był on mniej więcej w połowie XIX wieku. Wyróżnia się on budową wykonaną z granitowych kamieni w stylu neoromańskim. W związku z tym przekonamy się, że kiedyś naprawdę przykuwano dużą uwagę do tego, by budowla spełniała również walory estetyczne. Poszukiwacze historii mogą znaleźć wiele cennych pozostałości również w Rowach. 

To właśnie tutaj w połowie XX wieku budowano cmentarz. Niestety II Wojna Światowa nie była sprzyjająca również w tych regionach, cmentarz prawie cały został zlikwidowany. Jeśli kogoś interesuje poszukiwanie, wtedy można wybrać się na wzgórze w celu znalezienia pojedynczych grobowców oraz nagrobków. Co ciekawe, na tutejszym cmentarzu nie zostali pochowani wyłącznie mieszkańcy Rowów. Znajduje się tutaj wiele mogił osób, mających różne narodowości. Skąd taka mieszanka? Przede wszystkim w pobliżu Rowów dochodziło niegdyś do częstych rozbić żaglowców, a nieszczęsnych marynarzy chowano właśnie tutaj. W czasach średniowiecza znajdowała się tutaj fosa wraz z wieżą, która miała chronić niewielki gród przed najazdem nieprzyjaciela. Zwiedzanie tego miejsca to wspaniała alternatywa do spędzania czasu na plaży.

Jedna myśl na temat “Zwiedzamy Rowy”

  1. Nocleg nad morzem w czasie sezonu wakacyjnego wcale nie musi być drogi, wystarczy tylko poszukać i można znaleźć tanie kwatery w fajnym standardzie niedaleko morza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>