Jak dobrać dla znajomej firmy kolektory danych terminale, w korzystnych cenach.

Kolektor danych Android to narzędzie, które ma ekran, klawiaturę i czytnik kodów kreskowych. Często nazywane jest również terminalem mobilnym. Znamy jak w obecnych czasach taki kolektor danych jest potrzebny w magazynach lub supermarketach. Bez niego produkcja trwałaby o znacznie dłużej i dla wielu kobiet byłaby niemożliwa. Kolektory danych terminale dzięki wbudowanej pamięci potrafią one rozliczać dane, zapisywać etykiety, filtrować produkty wedle wskazanych wytycznych. Niejednokrotnie jest stosowany do kontrolowania stanów magazynowych. Pewnie nawet nie wiecie, ale często jeśli sprzedawca nie wie czy dany produkt jest dostępny np. buty potrafi on sprawdzić błyskawicznie w hipermarkecie lub dany towar jest na magazynie w obecności klienta. Na 100% spotkaliście się z tym urządzeniem nawet o tym nie zdając sobie sprawy.

Kolektor danych mają zazwyczaj swój system operacyjny a kolektor danych Android to tak nazywane terminale mobile. Do Androida zazwyczaj możemy podpiąć specjalne oprogramowanie magazynowe. Jakie kupić kolektory danych terminale? Należy zwrócić uwagę na system operacyjny. Kolektor danych Android cechuje się dokładnym interfejsem oraz jasnym sposobem poruszania się dla klienta. Jest on także wspierany przez producenta, więc każde braki są zawsze błyskawicznie rozwiązywane. Możemy zakupić kolektor danych z różnorodnym zasięgiem lasera:
kolektor danych Android ze standardowym zasięgiem wynosi on do 1,9 metra. Sprawdza się doskonale przy swoistego typu inwentaryzacjach. kolektory danych terminale krótkiego zasięgu, wynosi on 0,5 metra. Powszechnie wykorzystywane są do pracy z niewielkich przestrzeni jak rejestracja pacjentów lub okresu pracy. Wolno nimi odczytywać kody kreskowe oraz RFID kolektor danych dalekiego zasięgu do 10 metrów i bardzo dalekiego zasięgu powyżej 10 metrów. Stosowane są w magazynach do ochrony przepływu produktów czy np. do monitoringu produkcji. Kolejnym ważnym elementem jest wielkość wyświetlacza. Zazwyczaj ma on od 4-5 cali, ale przy korzystaniu z niego sporadycznie możemy dostać kolektory danych terminale z mniejszym ekranem. Najbardziej popularnymi są:

  • kolektor danych tekstowe
  • kolektor danych Android PDA – są one bardziej rozbudowane, posiadają kolorowy interfejs. Są stosowane ze powodu na swoją trwałość przez handlowców czy budowlańców.
  • kolektory danych terminale magazynowe – są one trwałe ich podstawowym przeznaczeniem są magazyny oraz centra logistyczne. Są nadzwyczaj mocne na kurz czy wilgoć oraz dopasowane do pracy poprzez bardzo długi termin.

Kolektor danych Android a pojemność akumulatora? To niezwykle istotny aspekt, na jaki mało z nas zwraca uwagę. Przy zakupie winniśmy patrzeć na parametr przedstawionej w mAh. Bardzo interesująca praca w wybranych kolektorach to tzw Hot plugging , który pozwoli wymianę baterii w czasie pracy. Jeżeli mamy cel nabyć kolektory danych terminale musimy zwrócić uwagę na drugie wyposażenie:

  • Moduł GPS
  • Aplikacje do śledzenia kolektora za pomocą bluetooth
  • ładowarkę samochodową
  • kable i przejściówki

Kolektor danych toż narzędzie potrzebne w dowolnym sklepie lub magazynie. Zatem przed nabyciem winniśmy dobrze określić parametry jakie powinno posiadać.